2 Ekim 2009 Cuma

1.Bölüm İzmir-Istanbul-Singapore-Batam-Dumai-Padang-Bungus Beach-Pagang Island


Bora benim çocukluk arkadaşım.


Ziya ile ben voleybol oynarken tanışmıştık.Aslında Bora'da Ziya'nın arkadaşıyıdı.Üçümüzde ayrı okullarda okuyorduk. Bu iki adam o zaman kız arkadaşlarını bizim eve getiriyorlardı.

Ziya ile ben voleybol oynarken tanışmıştık.Aslında Bora'da Ziya'nın arkadaşıyıdı.Üçümüzde ayrı okullarda okuyorduk. Bu iki adam o zaman kız arkadaşlarını bizim eve getiriyorlardı.

Ziya ile Bora tanıdığım günden beri otostop ile seyahat eder sonra da ballandıra ballandıra anlatırlardı.

Hepimiz aynı ağaçta ayrı dallarda yaşayan yapraklar olsak da ,üniversite hayatı,askerlik,iş denen o anlamsız ve çılgın rüzgarlar hepimizi bir yerlere savurdu. Sadece isimler ve yaşanılan anılar kaldı aklımızda.

Ama bir Pazar sabahı Güzelbahçe,Zeytinalanı arasındaki Trabzon ekmek fırınının çıkışında bir de ne göreyim Dr Boraaaaaaaa! Bir birimize sımsıkı sarıldık. O da evlenmiş ve bir oğlu olmuş.Hep beraber yazlığa gidiyorlarmış.Ayak üstü alınıp verilen telefonlar.Bora'yı özlemişim. Bana göre doğru arkadaşlık uzun yıllar görüşemezsen bile kaldığın yerden devam edebilmektir. Ne şanslıyım ki ben Bora ile böyle bir arkadaşmışım. Sorunlarımın olduğu bir dönemde hadi seyahate gidiyoruz dedi yada dedim. Fark etmez.

Bora önce keşfettiği bir web sayfasından kalacağımız bir yer aradı.Sisteme üye olanlar bir birlerini kendi evlerinde ağırlayabiliyor yada şehri gezdiriyor.Tamamen gönüllülük esaslı. Ancak hiç tanımadığım birinin evinde kalma fikri için önceden mental olarak kendimi alıştırıyorum.Sonrada o siteye beni de üye yapıyor.

Sevgililer gününden bir gün önce yola çıkıyoruz.

İşte bir hafta süren seyahatimizde yaşadıklarımız.13 Şubat
Akşam 19.30'da telefonum çaldı.Baktım Bora'nın eşi Neşe'nin telefonu. Karşımda Bora; Nerdesin?, Ben; Evdeyim, Bora; Geç kalacaksın oğlum ben alandayım. 19.35'te yeğenim Can geldi.

Yola çıktık.Hava çok yağmurluydu.Bu havada dans edeceğimiz anlamına geliyor.
Alana vardığımda Bora'yı aramaya başladım.Bulamayınca Neşe'yi aradım.Ben evdeyim dedi.Bora neredeki? Tek bakmadığım yer CIP Lounge! İçeri girmiş olabileceğini düşünerek check-in yaptırmaya karar verdim.Kapıya doğru baktığımda Bora'nın içeriye girdiğini gördüm.Meğerse dışarıda bekliyormuş.Beraber içeri geçtik.30 dk gecikme var.
Bora bana portakal suyu ikram ediyor.Hem de ev yapımı!!! Sonra yanımızda oturan beyfendiden fotoğrafımızı çekmesini istiyoruz. Hiç beklemediğim bir şey yapıyor adam. Önümüzde zeybek usulü diz çöküp fotoğrafımızı çekiyor ve

arkasından "çok güzel oldu " diyip kamerayı Bora'ya uzatıyor. Uçağımız 22.00'de havalanıyor. Havada biraz zıplıyoruz.Bu anlar uçağın en sessiz anları!Nihayet Istanbul'dayız. Bora'nın benimle yaptığı tek taraflı anlaşma sonucu sırt çantasını ben taşıyorum!

Hızla pasaport kontrolü için iç hatlardan dış hatlara yürüyoruz.Uçağımız 208 nolu kapıdan kalkacak. Uçağımızın durumunu kontrol etmek için elektronik bilgilendirmeye bakmaya gidiyorum. Salona gidiniz yazıyor. Bora ısrarla YKB lounge gitmek istiyor.

Ben ise geç kalacağımızı söylüyorum. Neyse sora sora lounge bulduk. Yer bence hayal kırıklığı.

Dergilerdeki görüntüsü daha güzel. İkram çok zayıf.Hemen geri dönüş yapıyoruz.Bora uçağımızın 23.45'te olduğuna ikna olunca ilginç bir koşu yöntemi ile 208'e kadar koşuyor.

Herkes uçağa geçiyor.

Yerimize oturduk.

Bora'nın koltuğu yatmıyor. Bir görevliye sert bir şekilde sorununu dile getirdi. Bayan yerimizi değiştirdi. Bora'nın keyfi yerine geldi.

Müzik,filim derken uyuduk.

Aslında Bora uyuyor. Bu benim ilk uzakdoğu seyahatim.

14 Şubat
Dokuzbuçuk saatlik bir yolculuktan sonra anonslar eşiliğinde güzel bir iniş yaptık. Arkamızda iki Türk kızımız var. İnmeye yakın kızlardan güler yüzlü olanı Singapore hakkında bilgi istedi. Asık suratlı olan ise bize soru sorulmasını istemiyor gibi.O evrendeki tek Türk olma arzusunda! Biz kısaca bilgi paylaşımında bulunduk. Yörenin oğlu Bora bir hafta Singapore'un sıkıcı olacağını Malezya yada Tayland'a geçmelerini önerdi.Asık surat sokak sokak gezeceklerini söyledi. Kızlar bize iyi tatiller bile dilemeden ayrıldılar!

Uçaktan çıktıktan sonra orkideler ile karşılandık.


Neyseki çantalarımız arka arkaya geldi. Önce ben free shoptan içecek bir şeyler almaya karar verdim.

Sonra da danışmaya uğrayıp Carlo'nun evine nasıl gidebileceğimizi öğrendik.

Bora sigara içmek için dışarı çıktı. Ben havadaki nemin yüzüme çarpması ile içeri döndüm. Hemen metroya indik.

Metro Avrupa'da gördüklerimden daha temiz. Körler için bastonları ile takip edebilecekleri tırtıllı bir zemin dikkatimi çekti.Bu uygarlık belirtisi olabilir mi?

İndiğimiz durakta Carlo'yu aradım. 10 dk sonra geleceğini söyledi.Bu gün sevgililer günü olduğu için bazı kızların elinde buketler gördüm.Bizdeki gibi geleneksel olarak kutlanmıyormuş.

Carlo 15dk sonra geldi.Bir taksi ile evine doğru yola çıktık. Bora yürümek istedi!

Panamalı bir kardeşimiz.Bir yazılım şirketinde güvenlik programı yazıyormuş.Yada böbrek mafyası.Bizi güzel bir siteye götürdü.İçimden hiç olmazsa hizbe bir yerde böbreğimi kaybetmeyeceğim için sevindim. Bora bile onlardan olabilir.Adam belki de bizi Bora'nın doktor olmasından dolayı bile çağırmış olabilirdi.Ameliyatı bedavaya getirecek!

Evde kız arkadaşı (eski kız arkadaşı) Cathline ile tanıştık. Bir süre sonra ona Boss demeye başladım.Çünkü dediğim dediklerden...Bende free shoptan aldığım whiskyi içmek için çıkardım.Her yerde bulunmuyor ancak tavsiye ederim.

Biraz sohbetten sonra havuza giriyoruz.Uzun yolculuktan sonra süper geldi yüzmek.Bir süre sonra Yeni Zellandalı Rob,İsviçreli Andreas ve onun Endonezyalı kız arkadaşı Sophia ile tanıştık.
Yemeği Çin Mahhalesinde yemeye karar veriyoruz.İki taksi çağırıp hep birlikte yola çıktık.Bizi oranın en lezzetli yerine getirdiklerini söylüyorlar.Oturulacak yer olmadığını görünce doğru olduğunu düşünüyorum.
Hayatımdaki ilk kurbağı bacağını orada yiyiyorum.Çok lezzetli. "Özür dilerim annecim."
Bora buranın hiç de ucuz olmadığını söylüyor.Hatta benim bu insanların parasını da ödeyelim diyince bana pis pis sırıtıyor!Buradan çıkıp bir Irısh Pub'a gidiyoruz.

Belli ki buraları geceleri hareketli oluyor.Irısh Pub'daki biraları da Bora'cım pahallı buldu.

Eve dönerken bir süre yürüdük.
Etraf çok hareketliydi.Sanırım Carlo böbreğimi yokluyor!!!

Yolda dev yengeçler görüyoruz. Çok lezzetli olmalılar.

Sonunda eve döndük.

Gece aklıma yazılım şirketinde çalışan birinin evinde internet olmama sebebini düşündüm.Sanırım eve iş getirmiyor! Bora ısrarla yarın kendimi daha iyi hissetmem için ilaç veriyor.Bununla çok güzel uyuyacakmışım.En son hatırladığım şey mavi bir hap içtim!Böbreğime veda etme düşüncelerimle uyudum.


15 Şubat

Sabah uyandığımda Bora'yı yattığım yerden görebiliyordum. Bir buz küvetinde uyanmadığım için böbreklerimin yerinde olduğuna karar verdim. Yine de elimle kontrol ettim.Her şey yerli yerinde.

Biraz sonra Bora da uyandı.Carlo'da uyanınca bize uçak bileti bakmak için şehir merkezine gittik.

Carlo bizi önce lokal bir yere kahvaltıya götürdü.Motorsiklet kültürü olan yerlere hayranım.
Bu ülkede çabuk doyacağıma karar verdim. Uzun uğraşılardan sonra Padang'dan Singapore'a bilet bulduk. Bora'nın pazarlık şekline şahit oldum.

Umarım bu adama bir şey satmak zorunda kalmam!

Daha sonra ben ve Bora Carlo'nun bize tarif ettiği her türlü elektronik ürünü bulabileceğimiz alışveriş merkezini bulduk.


Bir baktım ki Bora cebinden Bimeks ve Teknosa'nın fiyat broşürlerini çıkardı. Fiyatları kontrol edecekmiş.Çok zamanımız yok.Ben hemen kameramı almalıyım. Çünkü akşam Batam'a giden ferryboat'a yetişmeliyiz. Bora bir arı misali dükkandan dükkana girip çıkıyor.Neyse ben uzun süredir almak istediğim kamerayı alıyorum.Tek fark Nikkon yerine Canon almış olmam.

Bora'yı dinlesem bunu da alamıyordum.
Eve dönmek için otobüse bindik.Yanıma bir bayan oturdu.Ona gülümsedim.Bunun üstüne kadın benden para istedi.Yok diyince amerikan doları da olur dedi.Para vermedim.Ne de olsa Bora ile dolaşıyorum.Carlo evdeydi. Çantalarımızı aldık ve vedalaştık. Artık limandayız ve Endonezya maceramız başlıyor.62 yorum:

 1. Beni güldürdün, Allah da seni güldürsün.
  Devamını bekliyorum!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Herkese merhaba bu forumda, ben Türkiye'den Burhan Alptekin'im, Tanri'nin gerçekten kurtarildigina ve Mali esaretten kurtarilmayacagina inanamiyorum. Finansal krize girdim ve bazi faturalari ödemek zorundaydim. Ben bankalardan yardim aramayi denedim ama hepsi bosuna, ben sadece özel borç veren gibi davrandim ve 1000 $ dolari ile yapilmis ve benim kredi almak degil, tanri beni tanitmak için beni aldim dolandiricilarla tanismak için internetten yardim aramayi denedim Susan James Loan Sirketi, finansal sorundan kurtarilan bir arkadasiyla ve Bayan Susan James tarafindan 250.000 dolarlik bir borç verilmis bir arkadasiyla anlasti, bu yüzden onun tavsiyesini aldim ve Bayan Susan James Loan Company ile temasa geçtim ve bir hafta içinde Bana% 3'lük düsük faiz oraniyla kredi arayan herkese tavsiyem 200.000 dolardi. Bunu yapiyorum çünkü mali kölelikten dolayi çok mutluyum ve bir kez daha sevinçle doluyum ve hayat Tanri'ya ve Bayan Susan James'e tesekkürler. Sirketle iletisime geçebilirsiniz Website: https://susanjamesloanfirm.wixsite.com/loan-officer or via email: susanjamesloanfirml07@gmail.com or susanjamesloanfirml07@outlook.com ya da onlara Whats-app Masaji gönderebilirsiniz :+1(587)206-1157

   Sil
 2. güzel güzel alıştırma turları :D
  hadi devamını da yaz. aynı yazıyı başka gözle bidaha okumak her ikiside cok keyifli

  YanıtlaSil
 3. devamını bekliyoruz levent bey
  banu

  YanıtlaSil
 4. ben bu seyahati bora bey den okumuştum ve sizinle bir daha seyahate çıkmasının iyi fikir olmadığını memnuniyetsiz birine benzediğinizi söylemiştim. şimdi özür dileme zamanı :)

  YanıtlaSil
 5. Bu gezinizi daha önce bora beyin yazısından okumuştum. sonra sizin gözünüzden aynı yerleri ve değişik yorumlamaları okumak çok hoş oldu.bende fırsat buldukça gezen bir kişiyim.genelde yalnız gezmeyi daha çok seviyorum.sizin yaşadığınız sıkıntıları yalnız olunca yaşamıyorsunuz.çünkü herşey sizin kararınızla oluyor.kötüsüde sizin iyiside.ama bora beyi çok takdir ediyorum ve bütün yazılarını zevkle okuyorum.levent tereci

  YanıtlaSil
 6. Leventbey,blogunuzu yeni farkettim,sizi Bora bey'in blogundan tanimistim,yazdiklariniz hosuma gitti,bende devamini bekliyorum, artik sizide izlemeye devam edecegim,ayrica size bu cabanizdan dolayi,sanalda olsa bir hediye göndermek istiyorum,eger kabul ederseniz benim sayfama bir bakin lütfen...

  Sevgiler,basarilar...

  YanıtlaSil
 7. Merhaba,

  Hastalarımız için böbrek satın almak için bir kez daha buradayız ve böylelikle onları kurtarmak için bir böbrek yapmak isteyen herkese iyi miktarda para ödemeyi kabul ettiler. Eğer bir bağışçı olmak istiyorsanız veya bir Hayat kurtarmak istiyorsanız, Lütfen aşağıdaki e-postayı bize yazın.

  Bu sizin için zengin olmanız için bir fırsattır, biz temin ederim ve bizimle% 100 güvenli bir işlemde bulunmanızı garanti ediyoruz, her şey kanunen bağış yapan böbrek bağışçılarına göre yapılır.
  Artık boşa harcamayın, lütfen irruaspecialisthospital20@gmail.com adresine bize yazınız.

  Irrua Uzman Eğitim Hastanesi.

  YanıtlaSil
 8. Benim adım Irrua Uzman Hastanesinin Dr Wilson Jones'u, organ cerrahisinde uzmanım ve satmak isteyen insan organıyım. Böbrekinizi satmak ilginizi çekiyorsa Lütfen bize geri dönmekten çekinmeyin, böylece devam edebiliriz. Aşağıdaki bilgileri kullanarak bizimle iletişime geçin

  E-posta Adresi: irruaspecialisthospital@gmail.com

  YanıtlaSil
 9. Böbrekinizi para karşılığında satmak istiyor musunuz? Hastanemiz Böbrek Cerrahisi / nakli ve diğer organ tedavileri konusunda uzmanlaşmış olup pasaportlu ya da pasaportsuz O + ve, A + ve ve B + böbrek vericilerine acilen ihtiyaç duyulacaktır ve size 850,00 Pound'luk yakışıklı bir miktar sunacağız. . Herhangi bir ilgili kişi nazik davranmalıdır.
  e-posta yoluyla bize ulaşın: korlebuteachinghospital33@gmail.com veya WhatsApp +12533923198

  YanıtlaSil
 10. Bir böbrek satın almak istiyor musunuz yoksa bir böbrek satmak mı istiyorsunuz?
  böbrek? Sensin
  Böbrekinizi para karşılığında satma fırsatı arıyor
  Mali çöküş nedeniyle ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz
  Yapın, sonra bugün bize ulaşın, size iyi teklifler sunacağız
  Böbrekiniz için para miktarı. Benim adım Doktor GERD
  GERD Kliniğinde bir Nefrolog'um. Kliniğimiz
  Böbrek Cerrahisinde uzmanlaşmış ve biz de
  İle böbreklerin alımı ve nakli
  Karşılık verici donör
  Hindistan, Türkiye, Nijerya, Amerika Birleşik Devletleri, Malezya, Dubai, Kuveyt, Asya'da bulunmaktadırlar.
  Böbrekleri satmak veya satın almakla ilgileniyorsanız, lütfen
  E-posta yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  E-posta: doctorgerdclinic@gmail.com

  İçtenlikle
  DR GERD

  YanıtlaSil
 11. Merhaba.

  Böbrekinizi para karşılığında satın almak veya satmak istiyor musunuz, Spimal Hastanesi acilen O $ ve B $ 'ya ve 500.000 $' lık bir orana ihtiyaç duyuyor. Kimse bağış veya satmak istiyorsa lütfen bize ulaşın: samuelstephen1009@gmail.com


  Orijinal Donörler Gerekiyor

  Yanıtlarınızı bekliyor

  Saygılarımla

  YanıtlaSil
 12. Böbrekleri, 18 ila 45 yaşları arasındaki makul bir ücret karşılığında bağışlamak isteyen insanlara ihtiyacımız var. İlgili taraflar, daha fazla işlem için lütfen en kısa zamanda iletişime geçin. lütfen daha fazla bilgi için iletişime geçin: (samuelstephen1009@gmail.com)

  YanıtlaSil
 13. Bir böbrek satın almak istiyor musunuz yoksa bir böbrek satmak mı istiyorsunuz?
  ¿Böbrek? Sensin
  Böbrekinizi para karşılığında satma fırsatı arıyor
  Mali çöküş nedeniyle ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz
  Yapın, sonra bugün bize ulaşın, size iyi teklifler sunacağız
  Böbrekiniz için para miktarı. Benim adım Doktor UMAR
  UMAR Kliniğinde bir Nefrolog'um. Kliniğimiz
  Böbrek Cerrahisinde uzmanlaşmış ve biz de
  İle böbreklerin alımı ve nakli
  Karşılık verici donör
  Biz Hindistan, Türkiye, Nijerya, Amerika Birleşik Devletleri, Malezya, Dubai, Kuveyt'deyiz.
  Böbrekleri satmak veya satın almakla ilgileniyorsanız, lütfen
  E-posta yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  E-posta: doctorumarclinic@gmail.com

  dikkatle
  DR UMAR.

  YanıtlaSil
 14. ABD, Iowa Şehrinde bulunan Iowa Lutheran Hastanesi'nden bir temsilciyim ve hastane idaresi tarafından internete nasıl işler yaptığımızı ve insan organlarının alınıp satılması için bir yıl daha başladım fırsatı verdim. böbrek, Bu teklifle ilgileniyorsanız, lütfen aşağıdaki e-postayla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin: Bağışçılarımıza iyi miktarda para telafi ediyoruz ve biz organlarda Cerrahi uzmanıyız ve bir bağışçı olarak risk yok. o.
  Ve bu bizim e-postamız:
  iowalutheranhospital@gmail.com
  Ayrıca, whatsapp +1 929 281 1248 numaralı telefondan bizi arayabilir veya bize ulaşabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 15. Böbrek bağışı yapmak istiyorum Ailemi yapan ve güvenle ve acele içinde gurur duyduğum Dr Benson Raphael'in şahsında müthiş bir tıp doktoruna teşekkür etmek istiyorum, böbreklerimden birini hastasına müthiş miktarda para karşılığında satın aldı. dolar, internette bir Michel ve Lopez tarafından yayınlanan korlebuteachinghospital33@gmail.com isimli internet adresine rastladım ve kendisine teşekkür ederek böbreklerini stres yaratmadan maddi olarak kurtarmaya nasıl başladıklarını dünyaya anlattım. e-posta yoluyla ve doktor tarafından bir haftadan daha kısa sürede ihtiyaç duyduğum tüm dikkatleri verdim, tüm şartları yerine getirdim ve nakilden önce banka hesabıma girdiğimde yarısı para rüyanın bir rüyası gibiydi, üzerinde sizinle iletişim kurmam için teşvik ediyorum Dr.Benson aracılığıyla; korlebuteachinghospital33@gmail.com maddi ihtimalleriniz için birkaç ay önce benimkilere gelsin. Sonunda ilerleyince bunu yapacağıma söz verdim.
  korlebuteachinghospital33@gmail.com ya da via_ +1'de onu neaspp) 2533923198

  Ben Bayan Lee.
  Moğolistan'dan yorumlar

  YanıtlaSil
 16. 18 ila 45 yaşları arasında makul bir ücret karşılığında böbrekleri bağışlamak isteyen insanlara ihtiyacımız var. İlgili taraflar, daha fazla işlem için en kısa zamanda irtibata geçiniz. Daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçiniz: (samuelstephen1009@gmail.com)

  YanıtlaSil
 17. 18 ila 45 yaşlarında makul bir ücret karşılığında bir böbrek bağışlamak isteyen yeterli insanlara ihtiyacımız var. İlgili taraflar, daha fazla işlem için en kısa sürede iletişime geçmelidir. Daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçiniz: (lucasgrantfirm@gmail.com)

  YanıtlaSil
 18. Böbreğini satmak istiyor musun? Mali yıkım nedeniyle paranızı para için satmak için bir fırsat arıyor ve ne yapacağını bilmiyorsunuz. İşte size 850.000 lira satmanız için bir fırsat. bugün bize ulaşın ve Böbrekleriniz için size iyi bir miktar teklif edeceğiz.

  Benim adım (Dr Benson) (KBTH) Hastane Böbrek Departmanında Nefrolog. Hastanemiz böbreklerin Alış, Satış ve Transplantasyonunda ilgili bir donörle yaşamaktadır. Böbrek satın almak veya satın almakla ilgileniyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin: korlebuteachinghospital33@gmail.com

  Teşekkürler,
  YÖNETİM.

  YanıtlaSil
 19. Dünyayı bir arada düşürmek için paranızı paranızı paranızı ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, o zaman için lütfen geçin geçin ve Böbrekleriniz için boyut iyi bir miktar sunacağız. Adım (DR Burak) Bize e-posta gönder (burakguvener606@gmail.com)

  YanıtlaSil
 20. Böbreğinizi 800.000 ABD $ satmak ister misiniz? Sensin
  Paranızı para için satmak için bir fırsat arıyoruz
  Mali çöküş nedeniyle ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz
  Yapın, bugün bize ulaşın ve size iyi teklif edeceğiz
  Böbrek için para miktarı. Benim adım Doktor UMAR
  UMAR Kliniğinde nefrologum. Kliniğimiz
  Böbrek Cerrahisinde uzmanlaştık ve tedavi ediyoruz.
  Böbreklerin satın alınması ve transplantasyonu
  Karşılık gelen donör
  Biz Hindistan, Türkiye, Nijerya, Amerika Birleşik Devletleri, Malezya, Dubai, Kuveyt'te bulunmaktadır
  Böbrekleri satmak veya satın almakla ilgileniyorsanız lütfen
  E-posta yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  Email: doctorumarclinic@gmail.com

  İçtenlikle
  DR UMAR.

  YanıtlaSil
 21. Ailemi yaratan Dr Collins Raphael in müthiş bir tıp doktoruna teşekkür etmek istiyorum ve güven ve aciliyetle gurur duyuyorum, hastalarımdan böbreklerden birini dolar için çok fazla parayla satın aldım. Bir Michel ve Lopez tarafından kendisine teşekkür eden ve dünyayı strese girmeden böbreklerini satın almaları sonucu nasıl maddi olarak kurtardıklarına dair dünyaya söylediği, doktor e-posta adresi olarak e-posta yoluyla hızlıca başvuruda bulundum Doktor tarafından ihtiyaç duyduğum tüm dikkatleri bir haftadan kısa bir sürede verdim ve tüm gereksinimleri karşıladım ve nakliyemden önce banka hesabımdan geldiğimde yarım paramın bir rüya gibiydi, Dr.Collins üzerinden iletişime geçmenizi rica ediyorum; maddi sıkıntınız için doktorcollins3@gmail.com birkaç ay önce benim gibi geliyor. Eninde sonunda ölçeklendiğimde bunu yapacağına söz verdim. doctorcollins3@gmail.com +2348108439977

  YanıtlaSil
 22. Biz Iowa City, Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Iowa Lutheran Hastanesi temsilcisiyiz, bir kez daha hastalarımız için böbrek almak için buradayız ve onlar kurtarmak için bir böbrek bağışlamak isteyen herkese iyi bir miktar para ödemeyi kabul etmişlerdir. Bir bağışçı olmak ister veya bir Hayatı kurtarmak istiyorsanız, aşağıdaki e-postada bize yazabilirsiniz.

  Bu, sizin için tamamıyla zengin olmanız için bir fırsattır. Bizimle% 100 güvenli işlem garantisi veriyoruz ve garanti ediyoruz, her şey yasalara uygun böbrek bağışçılarına göre yapılacaktır.
  Artık daha fazla zaman kaybetmeyin, lütfen bize iowalutheranhospital@gmail.com adresinden yazın.
  Ayrıca whatsapp +1 929 281 1248 numaralı telefondan bizi arayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Iowa Lutheran Hastanesi.

  YanıtlaSil
 23. Böbreğini satmak istiyor musun? Mali yıkım nedeniyle paranızı para için satmak için bir fırsat arıyor ve ne yapacağını bilmiyorsunuz. İşte size 850.000 pound satmanız için bir fırsat. bugün bize ulaşın ve Böbrekleriniz için size iyi bir miktar teklif edeceğiz.
  Benim adım (Dr Benson) (KBTH) Hastane Böbrek Departmanında Nefrolog. Hastanemiz böbreklerin Alış, Satış ve Transplantasyonunda ilgili bir donörle yaşamaktadır. Böbrek satın almak veya satın almakla ilgileniyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin: korlebuteachinghospital33@gmail.com

  Teşekkürler,
  YÖNETİM.

  YanıtlaSil
 24. Biz Iowa City, Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Iowa Lutheran Hastanesi temsilcisiyiz, bir kez daha hastalarımız için böbrek almak için buradayız ve onlar kurtarmak için bir böbrek bağışlamak isteyen herkese iyi bir miktar para ödemeyi kabul etmişlerdir. Bir bağışçı olmak ister veya bir Hayatı kurtarmak istiyorsanız, aşağıdaki e-postada bize yazabilirsiniz.

  Bu, sizin için tamamıyla zengin olmanız için bir fırsattır. Bizimle% 100 güvenli işlem garantisi veriyoruz ve garanti ediyoruz, her şey yasalara uygun böbrek bağışçılarına göre yapılacaktır.
  Artık daha fazla zaman kaybetmeyin, lütfen bize iowalutheranhospital@gmail.com adresinden yazın.
  Ayrıca whatsapp +1 929 281 1248 numaralı telefondan bizi arayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Iowa Lutheran Hastanesi.

  YanıtlaSil
 25. Bir hayat kurtarmak, böbrek donörü olmak ve iyi ücret almak

  Herkese merhaba, ben Doktor Hassan'ım ve finansal durumunuzu değiştirmek, bir böbrek donörü olmak ve bir hayat kurtarmak ve hala iyi bir ücret almak isteyeceğinizi bilmenizi isterim. Sağlıklı olduğunuzu biliyorsanız, sadece bir böbrek satmaya veya bağış yapmaya hazırsınız (ödeme, seyahat masrafları için ödenen tüm masraflarla birlikte 500.000 dolar), bugün hastanemde bir bağışçı haline gelir. Daha fazla hayatın her gününü kurtardığımız için acilen böbreklerden bağışlara ihtiyacımız var.
  Talebinizi bana bugün yazın e-posta: (doktoryekterkidneytransplant@gmail.com)
  Not: ameliyat ve sadece sağlıklı insanlar seyahat etmeye hazır

  Doktor Hassan Yekter.
  doktoryekterkidneytransplant@gmail.com

  YanıtlaSil
 26. Böbreklerinizi 300.000 dolar karşılığında satmayı düşünüyorsanız, çünkü
  Böbrek satın almak artık lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin
  E-posta: coloradohospital@gmail.com
  Tel: +16025620498
  Whatsapp: +16025620498
  Teşekkürler,
  YÖNETİM.

  YanıtlaSil
 27. Bir hayat kurtarmak, böbrek donörü olmak ve iyi ücret almak

  Herkese merhaba, ben Doktor Hassan'ım ve finansal durumunuzu değiştirmek, bir böbrek donörü olmak ve bir hayat kurtarmak ve hala iyi bir ücret almak isteyeceğinizi bilmenizi isterim. Sağlıklı olduğunuzu biliyorsanız, sadece bir böbrek satmaya veya bağış yapmaya hazırsınız (ödeme, seyahat masrafları için ödenen tüm masraflarla birlikte 500.000 dolar), bugün hastanemde bir bağışçı haline gelir. Daha fazla hayatın her gününü kurtardığımız için acilen böbreklerden bağışlara ihtiyacımız var.
  Talebinizi bana bugün yazın e-posta: (doktoryekterkidneytransplant@gmail.com)
  Not: ameliyat ve sadece sağlıklı insanlar seyahat etmeye hazır

  Doktor Hassan Yekter.
  doktoryekterkidneytransplant@gmail.com

  YanıtlaSil
 28. Dikkat: Eğer bugün bir böbrek donörü olmaya hazır olduğunu biliyorsanız (tüm seyahat masrafları için 450.000 dolarlık ödeme), acilen 10 böbrek vericisine ihtiyaç duyduğumuz için böbreğinizi hastanemize acil olarak verin.
  Sadece sağlıklı% 100 uygun kişi.
  İsteğinizi doktora yazınız: carolbobrekhastanesi@gmail.com hemen sizinle iletişime geçeceksiniz
  Not: Ameliyat ve sadece sağlıklı kişiler için seyahat etmeye hazır olmalısınız.

  Dr Robson.
  carolbobrekhastanesi@gmail.com

  YanıtlaSil
 29. Herkese merhaba bu forumda, ben Türkiye'den Burhan Alptekin'im, Tanri'nin gerçekten kurtarildigina ve Mali esaretten kurtarilmayacagina inanamiyorum. Finansal krize girdim ve bazi faturalari ödemek zorundaydim. Ben bankalardan yardim aramayi denedim ama hepsi bosuna, ben sadece özel borç veren gibi davrandim ve 1000 $ dolari ile yapilmis ve benim kredi almak degil, tanri beni tanitmak için beni aldim dolandiricilarla tanismak için internetten yardim aramayi denedim Susan James Loan Sirketi, finansal sorundan kurtarilan bir arkadasiyla ve Bayan Susan James tarafindan 250.000 dolarlik bir borç verilmis bir arkadasiyla anlasti, bu yüzden onun tavsiyesini aldim ve Bayan Susan James Loan Company ile temasa geçtim ve bir hafta içinde Bana% 3'lük düsük faiz oraniyla kredi arayan herkese tavsiyem 200.000 dolardi. Bunu yapiyorum çünkü mali kölelikten dolayi çok mutluyum ve bir kez daha sevinçle doluyum ve hayat Tanri'ya ve Bayan Susan James'e tesekkürler. Sirketle iletisime geçebilirsiniz Website: https://susanjamesloanfirm.wixsite.com/loan-officer or via email: susanjamesloanfirml07@gmail.com or susanjamesloanfirml07@outlook.com ya da onlara Whats-app Masaji gönderebilirsiniz :+1(587)206-1157

  YanıtlaSil
 30. Böbreğini para için satmak istiyor musun? Hastanemiz böbrek cerrahisi / nakli ve diğer organ tedavisi konusunda uzmandır, pasaportlu veya pasapsız O +, A + ve B + ve böbrek vericilerine acilen ihtiyaç duyacaktır ve size 850,00 pound tutarında bir yakışıklı teklif vereceğiz. . Ilgilenen herhangi bir kişi nazikçe
  e-posta yoluyla bize ulaşın: keckmedicalcenterofusc33@gmail.com

  YanıtlaSil
 31. Biz Iowa City, Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Iowa Lutheran Hastanesi temsilcisiyiz, bir kez daha hastalarımız için böbrek almak için buradayız ve onlar kurtarmak için bir böbrek bağışlamak isteyen herkese iyi bir miktar para ödemeyi kabul etmişlerdir. Bir bağışçı olmak ister veya bir Hayatı kurtarmak istiyorsanız, aşağıdaki e-postada bize yazabilirsiniz.

  Zengin olmanız için bir fırsat budur, güvence altına alır ve size% 100 güvenli işlem garantisi veririz, her şey yol gösterici yasalara göre yapılacaktır.
  Artık daha fazla zaman kaybetmeyin, lütfen bize iowalutheranhospital@gmail.com adresinden yazın.
  Ayrıca whatsapp +1 929 281 1248 numaralı telefondan bizi arayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Iowa Lutheran Hastanesi...

  YanıtlaSil
 32. Dikkat: Eğer bir böbrek donör bugün (tüm seyahat giderleri ile $450.000 dolar ödeme) olmak için hazır olduğunu biliyorsanız, sadece 10 kişi böbrek donör acilen ihtiyacı olduğu gibi benim hastane acil böbrek satmak.
  Sadece sağlıklı 100% sadece uygun kişiler.
  Doktor talebinizi yazın: carolbobrekhastanesi@gmail.com hemen temasa geçecektir
  Not: cerrahi ve sadece sağlıklı kişiler için seyahat etmeye hazır olmalısınız

  Dr. Robson.
  carolbobrekhastanesi@gmail.com

  YanıtlaSil
 33. Biz Iowa City, Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Iowa Lutheran Hastanesi temsilcisiyiz, bir kez daha hastalarımız için böbrek almak için buradayız ve onlar kurtarmak için bir böbrek bağışlamak isteyen herkese iyi bir miktar para ödemeyi kabul etmişlerdir. Bir bağışçı olmak ister veya bir Hayatı kurtarmak istiyorsanız, aşağıdaki e-postada bize yazabilirsiniz.

  Zengin olmanız için bir fırsat budur, güvence altına alır ve size% 100 güvenli işlem garantisi veririz, her şey yol gösterici yasalara göre yapılacaktır.
  Artık daha fazla zaman kaybetmeyin, lütfen bize iowalutheranhospital@gmail.com adresinden yazın.
  Ayrıca whatsapp +1 929 281 1248 numaralı telefondan bizi arayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Iowa Lutheran Hastanesi.

  YanıtlaSil
 34. KAMUYU BİLDİRİM: Bu, böbrek bağışı için burada bulunan hastaları olduğu için "Clear Water Böbrek Nakli Hastanesi" ile acilen temas kurmak için böbrek satmaya istekli olan tüm kadınları bilgilendirmek içindir.
  Böbreklerinizi mali problemler nedeniyle para için bağışlamak için bir fırsat mı arıyorsunuz? Böbrekleriniz için size 530.000 dolar teklif edeceğiz. Ben berrak su nakli hastanesinde bir nefrolog olan doktor ve organ nakli ve tedavisi için hastanemizdeki doktorumuz. Hindistan, Avustralya, Nijerya, Birleşik Arap Emirlikleri, ABD A gibi dünyanın farklı bölgelerinde yer alır. Donörlerin A +, B + ve A + ve kan grubu ile 18 yaşından 55 yaşına kadar olması gerekir. Lütfen e-posta yoluyla hastaneye başvurun: - (Nationalkidneyfoundation156) WhatsApp (+19086661264)
  NOT: Lütfen bu, başkalarının hayatlarını kurtarmakla ilgilidir, bu yüzden size içtenlikle gelmeniz için tavsiyede bulunuyoruz, çocuklar değiliz ... dolandırıcılıklara hoşgörü gösterilmiyor.

  YanıtlaSil
 35. İsmim Doktor Michael Baldwin, Iowa Lutheran Hastanesi'nin bir temsilcisi, Organ cerrahisinde uzmandırız ve böbreklerin satın alınmasıyla ilgileniriz ve hastamız böbreğe bağış yapmaya karar veren herhangi bir donöre büyük miktarda para ödemeyi kabul etti. onları kurtarın ve Iowa City, ABD'de bulunuyoruz.
  Böbreğinizi satmakla ilgileniyorsanız, lütfen ilerlememiz için bize geri dönmekten çekinmeyin.
  Ve eğer ilgilenirseniz bizim e-postamız: iowalutheranhospital@gmail.com

  YanıtlaSil
 36. Ben Irrua Uzman Hastanesi'nden Dr. Rex Kelvin, hastanede yönetimin internette nasıl çalıştığını ve bu yıl insan organlarını alıp sattığımız için tekrar başlamış olduğumuzu söyleyebilirim. Bu teklifle ilgilenen var, Lütfen aşağıdaki e-posta adresinden hastaneye başvurmaktan çekinmeyin: Irrua uzmanı hastanesi, organlar konusunda uzmanlaşmış ve bir donör olarak risk yoktur.
  Ve bu daha fazla bilgi için e-postamız.
  irruaspecialisthospital20@gmail.com

  YanıtlaSil
 37. Bir hayatı kurtarmak için bir böbrek satmak isteyen 18 yaşından büyük ciddi böbrek vericileri arıyoruz ve her bağışçı için iyi bir teklif ve diğer tazminatlarımız var.
  Bizim sürecimiz hızlı ve güvenliğiniz garantilidir.
  Lütfen bize ulaşın iowalutheranhospital@gmail.com
  Ayrıca, 1 929 281 1248 numaralı telefondan bizi arayabilir veya bize ulaşabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 38. Bu, böbrek satmak isteyen herkese açık bir ilan, böbrek nakli ihtiyacı olan hastalarımız var, bu nedenle böbrek satmakla ilgileniyorsanız, lütfen iowalutheranhospital@gmail.com adresindeki e-posta adresimizden bizimle iletişime geçin.
  Ayrıca +1 515 882 1607 numaralı telefondan whatsapp'ı arayabilir veya bize yazabilirsiniz.

  NOT: Güvenliğiniz garanti altındadır ve hastamız, onları kurtarmak için böbrek bağışı yapmayı kabul eden herkese büyük miktarda para ödemeyi kabul etmiştir. Sizden haber almayı umuyoruz, böylece bir hayat kurtarabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 39. DR LUCAS, KIDNEY ALAN EN İYİ HASTANEDİR.
  BUGÜN BAŞVURUN VE PARA KAZANIN.
  18 ila 45 yaşları arasında makul bir ücret karşılığında böbrek bağışlamak isteyen yeterli insana ihtiyacımız var. İlgilenen herkes, daha fazla işlem için en kısa sürede irtibata geçmelidir. Daha fazla ayrıntı için lütfen e-posta: (lucasgrantfirm@gmail.com) 0r ağları: https://doctorlucashospital.webs.com/

  İsim: Dr Lucas
  Hastane Adı: Lucas Grant Hastanesi
  E-posta: lucasgrantfirm@gmail.com
  ağlar: https://doctorlucashospital.webs.com/

  YanıtlaSil
 40. Merhaba, ben Dr Clayton Macmahon.
  Böbreklerini satmak istiyor musun?
  böbreğinizi paraya satma fırsatı aramak
  Mali çöküş nedeniyle ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, o zaman bugün bizimle iletişime geçin, size iyi bir teklif sunacağız.
  Para miktarı 950.000 dolar.
  Klinik hizmetlerinde nefrologum. Kliniğimiz
  Renal Cerrahi konusunda uzmanlaşmış ve biz de tedavi ediyoruz.
  Böbrek alımı ve nakli
  Sorumlu bağışçı Hindistan, Türkiye, Nijerya, ABD, Malezya, Dubai, Kuveyt, Avusturya, Almanya'da bulunmaktadır.
  Böbrek satmak veya almakla ilgileniyorsanız, lütfen bizimle e-posta yoluyla iletişime geçmekten çekinmeyin.
  E-posta: drmacmahonhospitalservice@gmail.com veya WhatsApp: +1 (806)305-9914.

  YanıtlaSil
 41. Böbreğinizi para için satmak ister misiniz? Hastanemiz Böbrek Cerrahisi / nakli ve diğer organ tedavilerinde uzmanlaşmıştır, acil olarak O +, A + ve B + ve böbrek donörlerine pasaportu olan veya vermeyen donörlere ihtiyaç duyacağız ve size en düşük fiyatı 550,00 $ verecek . İlgilenen herhangi bir kişi nazikçe yapmalı
  e-posta yoluyla bize ulaşın: korlebuteachinghospital33@gmail.com

  YanıtlaSil
 42. Bu, böbrek satmak isteyen herkese açık bir ilan, böbrek nakli ihtiyacı olan hastalarımız var, bu nedenle böbrek satmakla ilgileniyorsanız, lütfen iowalutheranhospital@gmail.com adresindeki e-posta adresimizden bizimle iletişime geçin.
  Ayrıca +1 515 882 1607 numaralı telefondan whatsapp'ı arayabilir veya bize yazabilirsiniz.

  NOT: Güvenliğiniz garanti altındadır ve hastamız, onları kurtarmak için böbrek bağışı yapmayı kabul eden herkese büyük miktarda para ödemeyi kabul etmiştir. Sizden haber almayı umuyoruz, böylece bir hayat kurtarabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 43. Bizimle iletişime geçin:
                                              BBM INVITE ile: {D8980E0B}
                                                WhatsApp: (+ 44) 7480 729811
                                                  Tel .... (+ 44) 7480 729811
  (İskandalestari.kreditpersatuan@gmail.com)
  Meşru, dürüst, saygın ve acil bir krediye mi ihtiyacınız var? Yasal borç arayışınız bugün burada sona eriyor, çünkü finansal ihtiyaçlarınızı karşılamak için buradayız. Bankalar veya finans kurumu tarafından herhangi bir nedenden dolayı bir kredinizi reddettiğinizde, artık endişelenmeyin Finansal sorunlarınız hakkında biz maddi talihsizliğinizin çözümü biziz. 32.000'in üzerinde işletme sahibine işletme kredisi milyarlarca (farklı para birimleri) verdik. Büyümek için doğru işletme kredisini sağlamak için kendi belirlediğimiz risk teknolojimizi kullanıyoruz. senin işin. Düşük faiz oranlı her türden kredi sunuyoruz ve kredinizi geri ödeme süresi de krediniz Kötü bir krediniz var mı? Faturaları ödemek için paraya mı ihtiyacınız var yoksa yeni bir işe başlamak gerekli mi? Yetersiz fon nedeniyle bitmemiş bir projeniz var mı? Yararlanacak herhangi bir uzmanlığa yatırım yapmak için paraya ihtiyacınız var mı? ISKANDAR LESTARI KREDİ FİRMASI amaç mükemmel profesyonel finansal hizmetler sunmaktır

  YanıtlaSil
 44. Bizimle iletişime geçin:
                                              BBM INVITE ile: {D8980E0B}
                                                WhatsApp: (+ 44) 7480 729811
                                                  Tel .... (+ 44) 7480 729811
  (İskandalestari.kreditpersatuan@gmail.com)
  Meşru, dürüst, saygın ve acil bir krediye mi ihtiyacınız var? Yasal borç arayışınız bugün burada sona eriyor, çünkü finansal ihtiyaçlarınızı karşılamak için buradayız. Bankalar veya finans kurumu tarafından herhangi bir nedenden dolayı bir kredinizi reddettiğinizde, artık endişelenmeyin Finansal sorunlarınız hakkında biz maddi talihsizliğinizin çözümü biziz. 32.000'in üzerinde işletme sahibine işletme kredisi milyarlarca (farklı para birimleri) verdik. Büyümek için doğru işletme kredisini sağlamak için kendi belirlediğimiz risk teknolojimizi kullanıyoruz. senin işin. Düşük faiz oranlı her türden kredi sunuyoruz ve kredinizi geri ödeme süresi de krediniz Kötü bir krediniz var mı? Faturaları ödemek için paraya mı ihtiyacınız var yoksa yeni bir işe başlamak gerekli mi? Yetersiz fon nedeniyle bitmemiş bir projeniz var mı? Yararlanacak herhangi bir uzmanlığa yatırım yapmak için paraya ihtiyacınız var mı? ISKANDAR LESTARI KREDİ FİRMASI amaç mükemmel profesyonel finansal hizmetler sunmaktır

  YanıtlaSil
 45. Bu, böbrek satmak isteyen herkese açık bir ilan, böbrek nakli ihtiyacı olan hastalarımız var, bu nedenle böbrek satmakla ilgileniyorsanız, lütfen iowalutheranhospital@gmail.com adresindeki e-posta adresimizden bizimle iletişime geçin.
  Ayrıca +1 515 882 1607 numaralı telefondan whatsapp'ı arayabilir veya bize yazabilirsiniz.

  NOT: Güvenliğiniz garanti altındadır ve hastamız, onları kurtarmak için böbrek bağışı yapmayı kabul eden herkese büyük miktarda para ödemeyi kabul etmiştir. Sizden haber almayı umuyoruz, böylece bir hayat kurtarabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 46. Merhaba, Benin Öğretim Üniversitesi'nden Dr. Mark Adram.
  Hastane, Organ Cerrahisi konusunda uzmanım ve bununla ilgileniyoruz
  satmak isteyen insandan organ satın alma ve biz
  Nijerya, ABD ve Malezya'da, ancak merkez ofisimiz ABD'de. Eğer
  Böbreklerinizi Satmak ya da cihazınızın herhangi bir bölümünü satmakla ilgileniyorsanız
  vücut organı Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin. Aracılığıyla bize ulaşın
  E-posta: markadram1144@gmail.com
  Whatsapp Numarası: +18508499856
  Sizden duymak umuduyla.
  Saygılarımızla,
  Mark
  CEO
  BENİN ÖĞRETİM HASTANESİ ÜNİVERSİTESİ

  YanıtlaSil
 47. Bu, böbrek satmak isteyen herkese açık bir ilan, böbrek nakli ihtiyacı olan hastalarımız var, bu nedenle böbrek satmakla ilgileniyorsanız, lütfen iowalutheranhospital@gmail.com adresindeki e-posta adresimizden bizimle iletişime geçin.
  Ayrıca +1 515 882 1607 numaralı telefondan whatsapp'ı arayabilir veya bize yazabilirsiniz.

  NOT: Güvenliğiniz garanti altındadır ve hastamız, onları kurtarmak için böbrek bağışında bulunmayı kabul eden herkese büyük miktarda para ödemeyi kabul etmiştir. Sizden haber almayı umuyoruz, böylece bir hayat kurtarabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 48. Adım Dosher memorial Hastanesi'nden Dr. Brad Hilaman, organ Cerrahisi konusunda uzmanım ve satmak isteyen insanlardan organ alımıyla ilgileniyoruz ve ABD, Malezya ve Dubia'da ama başımızın başındayız. ofisi ABD’dedir. Böbreklerinizi satmakla ilgileniyorsanız, lütfen bize geri dönmekte tereddüt etmeyin. Ve bu ilgileniyorsanız bizim e-posta: doshermemorial1@gmail.com

  E-posta: doshermemorial1@gmail.com
  Veya whatsapp: +2348101599658
  Dr. Brad Hilaman

  YanıtlaSil

 49. Merhaba, Benim adım Benin Üniversitesi Eğitim Hastanesinden Dr. James henry, organ Cerrahisi konusunda uzmanım ve satmak isteyen insanlardan organ alımıyla ilgileniyoruz ve Nijerya, ABD ve Malezya'da bulunuyoruz. , fakat merkez ofisimiz Nijerya'da. Eğer Böbreklerinizi Satmak ya da Vücut Organınızın Herhangi Bir Parçası Satmak İsterseniz
  daha fazla bilgi için bize ulaşın. Aracılığıyla bize ulaşın
  E-posta: jameshenryhome@gmail.com
  Whatsapp Numarası: +2348110133466
  Sizden duymak umuduyla.
  Saygılarımızla,
  James
  CEO
  BENIN ÖĞRETİM HASTANESİ ÜNİVERSİTESİ.

  YanıtlaSil
 50. Türkiye'nin Tüm Şehirlerinde Nakliyat Yapanlar https://www.nakliyatyapanlar.com Her Geçen Gün Gelişen Hizmet Sektörünün Her Anlamda Bizlere Hizmet Sağlıyor. Olmasından Dolayı , Artık İstediğimiz Gibi Farklı Sektörlerde, Farklı Hizmetler Veren Siteler İle İstediğimiz Gibi Evinizi Şekilde Taşıyabiliyoruz. Bunun İçin de İstediğiniz Gibi Kaliteli Bir Firma Bulmak Ve Bu Firma İle Taşınma İşlemlerinizi Yapmak Çok kolaydır.

  YanıtlaSil
 51. Aşağıdakileri içeren çok çeşitli finansal hizmetler sunuyoruz: İş Planlaması, Ticari ve Kalkınma Finansmanı, Mülkler ve İpotekler, Borç Konsolidasyon Kredileri, Ticari Krediler, Özel krediler, Bireyler, şirketler ve kurumsal kurumlar için yıllık faiz oranı düşük olan Ev Finansman Kredileri. Aileniz için en iyisini alın ve Genel Kredi programımızla birlikte hayalinizdeki evin sahibi olun. İlgilenen başvuru sahipleri şunları yapmalı :::::::::::::::::::::::::::
  Aracılığıyla bize ulaşın
  Sadece WhatsApp: (+ 44) 7480 729811
  Tel .... (+ 44) 7480 729811
  E_mail: (iskandalestari.kreditpersatuan@gmail.com)

  YanıtlaSil
 52. Bu kamuoyu için bir duyuru, biz böbrek almak ve hastalarımızı kurtarmak için farklı böbrek bağışçılarıyla çalışmak istiyoruz, böbrek satmakla ilgileniyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin. hastamıza böbrek bağışı için eşleşme ve her ödülü büyük ödüller bekliyor.
  E-postamızda bize ulaşın: jupitermedicalcentreinc@gmail.com
  veya whatsapp bize ulaşın: +1(515)293-5520

  YanıtlaSil
 53. Ailemi yapan Dr Collins Raphael'in harika bir tıp doktoruna teşekkür etmek istiyorum ve güven ve aciliyetle gurur duyuyorum, hastaları için böbreklerimden birini dolar olarak müthiş parayla satın aldı, onunla karşılaştım. Bir Michel ve Lopez tarafından yayınlanan ve ona teşekkür etmeden dünyayı kurtarmaya finansal olarak nasıl geldiğini anlatan doctorcollins3@gmail.com olarak internette e-posta adresi, hızlı bir şekilde e-posta yoluyla başvurdum ve ben Doktor tarafından ihtiyaç duyduğum tüm dikkatleri bir haftadan az bir sürede tüm gereksinimleri karşıladım ve nakilden önce banka hesabıma geldiğimde yarı param bir rüya gibiydi, Dr.Collins ile iletişime geçmenizi tavsiye ediyorum; doctorcollins3@gmail.com mali muazzamlık birkaç ay önce benim gibi gelip. Sonunda ölçeklendirdiğimde bunu yapmaya söz verdim.
  doctorcollins3@gmail.com veya whataspp yoluyla via +254750078353

  Ben Lerry Joel.
  Moğolistan kalkışlı

  YanıtlaSil
 54. Bu, sağlıklı ve
  100% böbrek satmak konusunda ciddi Dr merhamet irtibata gerekir
  Hastane en kısa zamanda.
  E-mail; drmercyhospital686@gmail.com Şu anda böbrek nakline ihtiyaç duyan birçok hastamız var.
  Finansal nedeniyle böbrek para satmak için bir fırsat mı arıyorsunuz
  ve böbreğinizi 800.000 Euro tutarında satın alacağız.
  Ayrıca tedaviye ihtiyacınız varsa HIV / yardım tedavisine de sahibiz.
  şimdi bize e-posta gönder,
  E-POSTA; drmercyhospital686@gmail.com
  WhatsApp: +2348100367800
  whatsapp +491639478840
  İçtenlikle,
  Dr. Mercy Hastanesi

  YanıtlaSil
 55. Bu, sağlıklı ve
  100% böbrek satmak konusunda ciddi Dr merhamet irtibata gerekir
  Hastane en kısa zamanda.
  E-mail; drmercyhospital686@gmail.com Şu anda böbrek nakline ihtiyaç duyan birçok hastamız var.
  Finansal nedeniyle böbrek para satmak için bir fırsat mı arıyorsunuz
  ve böbreğinizi 800.000 Euro tutarında satın alacağız.
  Ayrıca tedaviye ihtiyacınız varsa HIV / yardım tedavisine de sahibiz.
  şimdi bize e-posta gönder,
  E-POSTA; drmercyhospital686@gmail.com
  WhatsApp: +2348100367800
  whatsapp +491639478840
  İçtenlikle,
  Dr. Mercy Hastanesi

  YanıtlaSil
 56. Bu Mayo Clinic'ten genel bir duyuru ve böbrek satın almakla ilgileniyoruz, eğer bir böbrek satmak istiyorsanız, lütfen aşağıdaki e-posta adresimizden doğrudan bizimle iletişime geçin.
  mayocareclinic@gmail.com
  Not: Bu güvenli bir işlemdir ve güvenliğiniz garanti edilir.
  Daha fazla bilgi için lütfen bize bir e-posta mesajı gönderin.

  YanıtlaSil
 57. Böbrek mi almak istiyorsunuz yoksa böbreğinizi mi satmak istiyorsunuz? Mali çöküş nedeniyle böbreğinizi para için satmak için bir fırsat mı arıyorsunuz ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, bugün bizimle iletişime geçin ve Böbrek için size 200.000 dolarlık iyi para teklif edeceğiz. Benim adım Doctor MAXWELL, BILL ROTH HASTANESİ'ndeki bir Nörolog'um. Hastanemiz Böbrek Cerrahisi konusunda uzmanlaşmıştır ve aynı zamanda yaşayan bir ilgili donör ile böbreklerin satın alınması ve nakli ile ilgileniriz. Biz Hint bulunan, ABD, Malezya, Singapur.

  Böbrek satmak ya da satın almakla ilgileniyorsanız lütfen bize bildirin. E-posta yoluyla ve e-posta yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

  E-posta: birothhospital@gmail.com
  Whats uygulama numarası: +33751490980

  Saygılarımla
  ŞEF TIP MÜDÜRÜ
  DR MAXWELL

  YanıtlaSil
 58. İyi günler ! kredi talep eden tüm değerli müşterilerimize hızlı bir bildirimde bulunmaktayız, şu anda uygun bir kredi faiz oranına sahip bir kredi planındayız.
  İletişim:

  creditcentercorp.usa@gmail.com
  whatsapp: +1 (847) 453 9904

  YanıtlaSil
 59. Merhaba!!
  Şu anda acil nakil için 5 böbrek vericisine ihtiyacımız var, her böbrek vericisine toplam 450.000,00 USD tazmin edilecek. İlgilenen kişi lütfen bu e-posta ile iletişime geçmelidir: doktor.michaellarry@gmail.com
  % 100 garanti.

  YanıtlaSil
 60. Merhaba!
  Nasılsın?
  Hastanem şu anda acil nakil için üç (3) Böbrek donörüne ihtiyaç duyuyor, her Böbrek vericisine toplam 550.000,00 USD tazmin edilecek. Seyahat belgelerinizden ve doğrulandıktan sonra ortaya çıkabilecek tüm masraflardan biz sorumluyuz. Sağlıklı ve sağlıklı vücut bu E-posta ile iletişime geçmelidir: dr.donaldhospital@gmail.com (dr.donaldhospital@gmail.com)
  Yalnızca ciddi bağışçılar,% 100 garantilidir.

  YanıtlaSil
 61. Assalamu-alaikum wa-rehmatullahi wa-barakatuhu

  Merhaba...........
  Türk kardeşlerim, sizi Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla selamlıyorum>>>> hepinize iletmek istediğim çok önemli bir mesajım var ve bu hem sağlığınız hem de finansal zorluklarınızla ilgili.
  <<<<<< >>>>>>>>>
  Ödünç almak istediğim parayı bana ödünç verebilecek bir borç veren olduğunu öğrendiğimde para yüzünden böbreğimi satma yönündeki zihinsel yönelimimi değiştirdim ve bu borç veren birçok Türk ve diğer Asyalı müşteriye yardımcı oldu ve bunun ötesinde aşağıdaki hizmetleri sağladı. ::

  Hizmetleri aşağıdakileri içerir:

  *Bireysel kredi *Garantili Krediler *Maaş günü kredileri *Öğrenci kredileri
  *Ticari Krediler *Otomobil Kredileri *Kredi Çözümleme *Geliştirme Kredileri *Borç Konsolidasyon Kredileri *İşletme Kredileri *Eğitim Kredileri *İpotek Kredileri *Konut Kredileri *Kredi Yapıcı Kredileri *Küçük İşletme Kredileri *Rehin Dükkanı Kredileri *Tekne Kredileri *Ticari Araçlar (Karavan) krediler

  Yukarıdaki seçeneklerden [*Borç Konsolidasyon Kredileri] için başvurdum çünkü çok borçluyum ve kredim olarak [850.000.00TL] tutarını alabildim, böylece hepsini ödeyebildiğimi size tasdik edebilirim. hem faturalarım hem de kendime çok kazançlı bir iş kurdum.

  <>
  Şirket___[ISKANDAR LESTARI LOAN COMPANY]
  e_mail________[iskandalestari.kreditpersatuan@gmail.com]
  Web sitesi[https://iskandalestarikred.wixsite.com/iskandarlestariloans
  WhatsApp___[+6282274045059]

  YanıtlaSil